Náter proti plesniam

 

LSG PROFESIONÁLNY OCHRANNÝ NÁTER zamedzujúci výskytu plesní, BAKTÉRIÍ, HÚB A KVASNÍC

LSG je unikátny náter so schopnosťou odstraňovať prírodné machy, riasy a plesne, ktoré sa tvoria na vlhkých stenách v interiéri a exteriéri budov. Ak máte opakovaný problém s výskytom plesní, baktérií, rias, húb a kvasiniek na Vašich stenách budov, firma A SERVIS LIPKA, s.r.o. Vám poskytne kompletný servis s revolučnou technológiou LSG v odstránení plesní a iných mikroorganizmov z akéhokoľvek povrchu.

 

PRINCÍP FUNGOVANIA NÁTERU LSG

 

Antimikrobiálne pôsobenie LSG je založené na princípe zmeny iónovej rovnováhy v bunkovej stene mikroorganizmu. Už veľmi krátky kontakt bunkovej steny s ošetreným povrchom spôsobí lokálnu zmenu v koncentrácii dôležitých iónov a vnútrobunkový tlak spôsobí jej roztrhnutie. Na povrchu chránenom náterom LSG nemajú plesne, baktérie, huby ani kvasinky šancu prežiť. Pre bunky vyšších organizmov je 100 % bezpečný. Po zaschnutí má povrch tvorený náterom LSG iónový náboj, ktorý pri priblížení bunky mikroorganizmu začne vytvárať s dôležitými iónmi v bunkovej stene mikroorganizmu iónové mostíky. Touto interakcií dochádza k oslabeniu pevnosti bunkovej steny mikroorganizmu na úroveň, kedy už nie je schopná udržať vnútrobunkový tlak. V tento okamih dochádza k pretrhnutiu bunkovej steny. Vďaka tomu LSG trvalo chráni seba a tým aj ošetrený povrch proti napadnutiu mikroorganizmami.

Ošetrené plochy sú odolné dažďu, vlhkosti, UV žiareniu a sú umývateľné so zvýšenou oteruvzdornosťou. LSG náter je ekologický sa selektívnou a trvalou funkciou. V 100 % spoľahlivosti sa garantuje účinok náteru LSG 4-6 rokov a v obmedzenej miere bude fungovať cca do 10 rokov. Garantovaná záruka je 2 roky.

 

PODROBNÝ OPIS NÁTERU

Naša firma A SERVIS LIPKA s.r.o. používa najefektívnejší postup v odstránení plesní a sporov.

Postup je nasledovný:

– Tlakovým prístrojom očistíme všetky existujúce prírodné riasy, plesne a machy, dezinfekčnou čistiacou zložkou obsahujúci chlórové častice. Táto chémia spoľahlivo vyčistí, odstráni a vydezinfikuje fasádu. Fasádu je potrebné očistiť na celej ploche, pretože na dezinfekciu tejto fasády a aplikáciu ochranného náteru je potreba jej perfektne vyčistiť, aby sa už neopakoval výskyt organických nečistôt.

– potom, čo fasádu vyčistíme, odporúčame nechať vyschnúť a vyhodnotiť stav vyčistenej a vydezinfikovanej fasády.

– Po dohode so zákazníkom vyberieme odtieň farby a vykonáme náter dvoma vrstvami farby od firmy Weber, podľa schváleného odtieňa.

– následne nanesieme na tieto fasády priemyselný polymér, náter LSG. Týmto náterom dosiahneme to, že zamedzíme tvorbe vlhkosti, ktorá spôsobuje rast a tvorbu zelených plesní a zamedzíme a odstránime súčasné mikrobiálne napadnutia. Táto funkcia je založená na princípe zmeny iónovej rovnováhy v bunkovej stene mikroorganizmu, ktorého princíp je laboratórne aj prakticky overený a je účinný proti plesniam, baktériám, hubám a kvasinkám.

Aplikovateľnosť náteru je univerzálna: vápenno-cementové omietky, betóny, keramické obklady, drevo, OSB dosky, umakart, disperzné, silikátové farby a iné.

LSG je vhodný pre použitie vo vnútorných aj vonkajších priestoroch a je vyvinutý špeciálne aj pre aplikáciu v potravinárskych a zdravotníckych prevádzkach.

 

A SERVIS LIPKA s.r.o. poskytuje ďalšie služby:

Našim zákazníkom môžeme poskytnúť ďalšie služby z oblasti upratovania ako je denné a pravidelné upratovanie domácností, kancelárií, rezidencií či firiem, upratovanie po stavebných činnostiach, strojové čistenie a voskovanie podláh. Sme špecialisti na strojové čistenie a tepovanie kobercov, ručné čistenie čalúneného nábytku, realizujeme tiež umývanie, čistenie, leštenie okien, ďalej na okná nanášame nanoimpregnáciu tzv. nešpinavú úpravu, ktorá je obzvlášť vhodná pre okná so zlou dostupnosťou, čistíme a umývame okná a sklenené výplne vo výškach. Po dohode so zákazníkmi čistíme rolety, lamely a markízy. Odstraňujeme nedovolené polepy z presklených plôch, odstraňujeme graffiti, aplikujeme antigraffiti nátery, prevádzame drobné opravy fasád, nátery fasád a tiež čistíme fasády. Zameriavame sa aj na pieskovanie, čo je abrazívna metóda čistenia, ktorá sa úspešne používa na čistenie fasád, tehlových stien, pomníkov, obkladov, dlažieb, schodov od náteru, zašlej špiny, machu, rias, grafity, odstraňovanie náterov a korózie zo železných a oceľových konštrukcií, olejových škvŕn a pod.

Naše služby poskytujeme po celej Slovenskej republike, Česku, Rakúsku a Nemecku. Ak Vás zaujímajú ďalšie naše činnosti či potrebujete sa poradiť, pozrite si naše internetové stránky http://www.a-servislipka.cz/ alebo nás priamo kontaktujte.