umývanie okien cena za m2Pred pár rokmi sme konečne dostavali náš dom a začali v ňom natrvalo žiť. Mesto nám už nemalo čo ponúknuť, a preto sme vcelku s ľahkým svedomím opušťali všetok ten prach, smog, davy ľudí a všade prítomný hluk. Navyše, nový dom a naše mesto delilo zhruba dvadsať minút cesty autom, takže čo by kameňom dohodil.

Sotva sme sa v novom zabývali, začal manžel realizovať svoj dávny sen. V podstate sme na tom boli dohodnutí už dávnejšie, no mne sa do stavby zimnej záhrady ešte akosi nechcelo. Zase pracovný zmätok, zase všelijakí remeselníci, žiadne ticho ani pokoj. Muž má však tvrdú hlavu, a keď si do nej niečo vezme, sotvakto ho zastaví. Začalo sa stavať.

Našťastie, manžel mal všetko dobre premyslené a do bodky naplánované, takže samotná stavba zimnej záhrady a jej doladenie neboli stavbou domu číslo dva. Pamätám si, že keď som do nej po prvý raz vstúpila, takmer okamžite som si ju obľúbila. Odvtedy sme medzi jej presklenými, vzdušnými stenami trávili veľa voľného času, aj keď musím priznať, že ho ani jeden nazvyš veľa nemáme.

Skvelými…

cena umývanie okienSkvelými okamihmi bývajú najmä chvíle počas jarných a letných mesiacov a naše spoločné raňajky. Stačí vám necelá hodinka v tom čarovnom pokoji a tichu, v ruke šálka kávy a niečo dobré k tomu, a celý deň má odrazu oveľa prívetivejšiu a milšiu tvár.

Tie vzácne okamihy skutočne za to všetko stáli a – mne osobne určite – pomáhali zvládať každodenný pracovný tlak okolo firmy aj mojej rodiny. Stačí si len predstaviť, ako sedíte uprostred zelene, všade vladne ticho a pokoj, naokolo voňajú kvety a počuť vodu. No, asi k tomu už nič múdrejšie neododám.

Samozrejme, človek nedostane nič zadarmo a platilo to i pre zimnú záhradu. Jej slabou stránkou bola jej samotná podstata – steny zo skla. Manžel sprvu ani nechcel veriť, žeby niekoľko umytí tých priehľadných stien vo mne začalo vyvolávať taký tvrdý odpor. Ženskú prácu v domácnosti oceniť vedel, ale niekedy zabúdal, že ten kolobeh vlastne nikdy nekončí.

Žiaľ…

cenník umývanie okienŽiaľ, pravda bola práve taká. Ak máte popri všedných povinnostiach držať v hlave ešte ďalšiu veľkú starosť, nemáte z toho práve dobrý pocit. Občas mi stačila kratučká myšlienka na deň, ktorý opäť zhltlo čistenie okien a skiel zimnej záhrady a spoločná ranná káva, uprostred toho miniaturného raja, mi akosi prestávala chutiť.  

Postupom času sa umývanie okien našej relax záhrady, premenilo na moju nočnú moru. O niekoľko týždňov to zašlo až tak ďaleko, že som skrátka hodila uterák do ringu a postavila si hlavu. Nikto predsa odo mňa nemôže chcieť, aby som okrem firmy a domácnosti, mala pred sebou aj tento presklený sizyfovský balvan a venovala mu toľko energie a času. 

Manžel situáciu zrejme dokonale pochopil a náš rozhovor ukončil s tým, že na niečo určite príde. Pár dní sme o veci vôbec nehovorili. Keďže mne sa začínať vôbec nechcelo a muž bol viac mimo domu ako doma. Nakoniec prišiel s nápadom, ktorý sa mi od začiatku zdal ako jedine možné riešenie – osloviť profesionálov.

Medzi…

výškové práceMedzi rečou som sa od neho potom dozvedela, že kontakt na firmu A SERVIS LIPKA, s. r. o., výlohy, fasády, okná, umývanie a čistenie Zvolen, dostal o istého obchodného partnera, ktorému táto spoločnosť už dlhší čas upratuje firmu i celú domácnosť. Spokojnosť s jej službami je vraj z jeho strany trvalá a nemenná.

Manželova informácia ma zaujala a zašla som preto na chvíľu k počítaču. Firma A SERVIS mala skutočne pôsobivé portfólio, dlhú tradíciu a širokú ponuku služieb. Desiatky klientov jej prácu hodnotili veľmi kladne a boli s ňou mimoriadne spokojní – po každej stránke. Rozhodla som sa, že nebudeme váhať a oslovíme práve ju.

Telefonát ten prvý web dojem len umocnil, keďže som rozprávala s ozaj milým človekom, slušným a ústretovým. Ponúkol mi celkom výhodný termín a pripravil aj rámcovú kalkuláciu. Obidve položky nám vyhovovali, takže som sa začala naozaj tešiť, že zimná záhrada dostane v najbližsom čase profi opateru. 

Mladík…

výškové umývanie okienMladík mi navyš prezradil, že z pohľadu exteriéru zimnej záhrady jestvuje aj možnosť tzv. nano impregnácie okien. Táto moderná metóda vytvorí skvelé podmienky na to, že vonkajšie sklá našej záhrady ostanú niekoľko rokov krásne čisté, bez potreby umývania. Znelo to takmer ako z dajakého splneného sna.

Manžel môj rozhovor s firmou pozorne počúval a s návrhom nano impregnácie súhlasil, takže A SERVIS LIPKA a jeho zamestnancov sme mohli očakávať už o tri dni. Priznám sa, že som bola ako na ihlách, lebo tie sklá v záhrade umyť potrebovali, a zároveň som bola hrozne zvedavá, ako toto všetko dopadne.

Ešte nikdy mi totiž nikto cudzí s domácimi prácami nepomáhal, tým skôr, ak to mala byť profesionálna upratovacia spoločnosť. Okrem iného ma obchádzal aj taký zvláštny pocit, spojený s vedomím, že v mojej domácnosti sa budú pohybovať celkom cudzí ľudia. No čo už, odvetil mi na túto moju myšlienku s úsmevom manžel. Všetko sa raz stane po prvý raz.

Deň…

ako vyleštil oknáDeň D napokon nastal a traja zamestnanci z A SERVIS sa objavili v našich dverách. Boli príjemní, sympatickí a dokonale pripravení. Stavbu zimnej záhrady si obzreli zvonku aj zvnútra, nenútene pochválili naše kvety a tiež vnútorné, dizajnérske usporiadanie. No a o malú chvíľu sa pustili do svojej roboty.

Musím tých troch pánov skutočne a bez preháňania pochváliť. Každý ich pohyb totiž svedčil o tom, že majú dostatok skúseností, potrebných odborných znalostí a práca je pre ne – v istom smere – stále potešením. Okno za oknom, sklo za sklom. Robota im šla krásne od ruky a každý bol na ňu dokonale sústredený.

Myslím, že to prvotné umytie im trvalo celkom krátko, lebo po osušení všetkých vonkajších skiel, začali s nanášaním roztoku nano impregnácie, teda aspoň tak mi to jeden z usmiatych mužov popisoval. Práca skončila bez akýchkoľvek komplikácií a zhruba po troch hodinách sa pobalili a slušne rozlúčili.

Treba…

ako vyleštiť okná bez šmúhTreba dodať, že umyté okná žiarili akoby ich práve do konštrukcie nainštalovali, takže ako ženu ma výsledok naozaj potešil. Okrem tohoto kroku sme si vo firme A SERVIS dohodli pravidelné servisné umývanie okien z vnútornej strany, nech je pre nás zimná záhrada iba zdrojom radosti a možnosťou relaxu.

Manžel bol s prácou A SERVIS LIPKA taktiež spokojný a myslím, že tomu pánovi, ktorý mu kontakt poskytol, obratom zavolal a poďakoval. Nano impregnáciu sme ocenili veľa ráz, najmä pri dvoch letných búrkach. Bez jej aplikácie totiž ostávala vonkajšia strana skiel poriadne zafŕkaná a znečistená. Vďaka neviditeľnej ochrannej vrstve, tak boli sklá zimnej záhrady stále ako zo škatuľky.

Ako…

ako na umývanie okienAko vidno, vďaka skvelým profíkom zo spoločnosti Zvolen okna, výškové umývanie a dokonalej vyladenej technológii sa moja nočná mora v podobe umývania skiel zimnej záhrady. Takmer čarovne premenila a nadobro skončila. Dnes si tak naplno užívam ten malý kúsok živej krásy, stojaci kúsok od nášho domu.

Aj preto vám služby firmy A SERVIS LIPKA veľmi rada odporúčam. Zároveň som presvedčená, že s odvedenou prácou budete spokojní aspoň tak, ako mi dvaja s manželom. Úprimne verím, že spomedzi upratovacích firiem patrí táto voľba k tým najlepším.